Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 4. října 2022 František

Zastropujte to, proboha

16. 09. 2022 16:19:26
Tak tedy kolektivní vlastnictví? Okay, takže jo. Zahoďme čísla, zahoďme data a zahoďme tu hloupou logiku, která je tak strašně nudná a chladná, že nám ji nepřemýšlející, milující a věřící levičáci neustále vyčítají.

Jde přeci o pomoc lidem, ne o čísla a logiku. Jde o lásku k bližnímu, ne o prachy.

A když už tu tedy máme tolik milovníků kolektivu, veřejných zájmů a kolektivního vlastnictví, pojďme tuto hypotézu pracovně přijmout a domyslet do důsledků myšlenkové pochody takto postižených lidí.

Takže nám patřily fabriky, výrobní prostředky, patřila nám voda i proud. Patřilo to státu. Českému státu, ve kterém žijí převážně Češi. A ti Češi milují Česko, protože je normální milovat vlast, zemi, kde jsme se narodili, a tedy i všechny lidi v tom státě bez ohledu na to, kde a kdo jsou. Milujeme samozřejmě i Moravu a Slezsko, protože to je pořád naše země, pořád jeden stát. Zakarpatskou Rus toliko už nemilujeme, protože už to není náš stát. NAŠE láska se řídí silnou etatistickou logikou, kde stát určil, kde je „NAŠE“ území, a tam to hned milujeme. A milujeme i českou vlajku, protože je NAŠE a MY jsme ti dobří, takže česká vlajka je současně i symbol dobra.

A některé podniky dokonce ani NÁŠ stát neukradnul, ale vytvořil z peněz nás všech, a MY v nich pracovali, a tedy byly taky NAŠE. Sice jsme byli na západě zaostalí sto let za opicemi a technologicky jsme pokulhávali ve všem, ale která matka by bezmezně nemilovala své postižené dítě? A tak i my bezmezně milujeme stát a jeho kulhající podniky. Stát to totiž dělá pro lidi. Co vydělá státní podnik, je totiž NÁS všech! Zisk nás všech. O ten se MY všichni podělíme a budeme se mít líp. Nějaký kapitalistický podnik by si zisk nechal pro sebe, nebo by ho, nedej bože, vyvedl do ciziny, což je tedy odporné, protože NAŠE podniky vydělávají pro naše Čechy.

A teď si představte, že máme komunistický podnik, který umí něco vyrobit tak dobře, že i na západě o to něco budou mít zájem, a můžeme to něco vyrábět a prodávat, takže podnik bude bohatnout. Takže vlastně MY všichni budeme bohatnout.

***

Teď si dáme technickou pauzu, aby se hurónsky dosmáli všichni ti, kdo ještě pamatují historii a mají logické myšlení. Tak uznávám, komunisté umí krást, umí dělat špatná rozhodnutí, umí vést k úpadku, ale rozvoj a profit u nich fakt nečekáme. Vím a souhlasím. Ale jen pro potřeby naší hypotézy: Pojďme se prostě chvíli tvářit, jako by to skutečně bylo za nějaké konstelace možné a náš státní podnik by vydělal peníze. Taková představa všechny levičáky a milovníky kolektivistických disciplín jistě dovádí k orgasmické slasti až agónii. Všem milovníkům Čech, Čechů a českého státu, kteří se jen svým češstvím podílejí na vlastnictví podniku a tedy na jeho zisku, to působí neuvěřitelně libé pocity. Jsme skvělí a teď už i bohatí! (Konec technické pauzy, logikové se již dosmáli.)

***

A jak to tak bývá, osud, který má tolik smyslu pro humor, si opět hodil kostkou a zařídil, aby výjimečně byli němečtí levičáci o kus blbější než čeští levičáci, a to už musí být fakt něco, protože překonat české levičáky vyžaduje opravdu ohromnou dávku blbosti. Němečtí levičáci si tudíž zavřeli své elektrárny, protože příroda, a teď bezmocně a s odpojenou zástrčnou v ruce koukají na stojící větráky v Severním moři.

A najednou má český produkt z českého státního podniku na trhu cenu jako blázen. Prodáváme do zahraničí elektřinu za násobné ceny toho, co vyrobíme. ČEZ, ze 74,5 procent státní podnik, inkasuje. (Všem nedoukům, kteří teď mají potřebu mi vysvětlovat, že ČEZ patří státu ze 70 procent a 30 procent patří držitelům akcií, připomínám, že srážková daň z dividend je v ČR 15 %, takže stát bere celkem 74,5 %. Mimochodem, v Německu je srážková daň z dividend dokonce 25 %.)

Jinými slovy, zisk ČEZu je zisk nás všech. Slavme. MY si ty prachy můžeme vzít, MY můžeme dostavit Dukovany, Temelín, MY můžeme prodat těm Němčourům ještě víc elektřiny a ještě dráž, a tak MY můžeme ještě víc bohatnout a MY můžeme udělat z našeho českého státu bohatý socialistický stát ve středu Evropě.

Ale nene. To by nebyli levičáci, aby byli logičtí. A aby byli konsistentní. To vůbec ne. Teď mne pálí nějaká složenka a najednou jsou veškeré levicové a kolektivní idey pryč. Tady se opět a jako už milionkrát předtím ukáže pravá tvář levičáků. Absolutní jájismus. Já!!! JÁ mám drahou složenku. JÁ mám drahou elektřinu. JÁ musím zaplatit drahý plyn. Fňuk, fňuk, já já já já!!!

A já se ptám, kde je vaše láska a vaše kolektivní vlastnictví skrze stát? Tuze jste si pochvalovali, jak je státní podnik super. A jak je super, když státní podnik bohatne. A jak je super, že to patří NÁM všem. Kde je vaše rétorika? Takhle mluvíte, jen když vás spolusoudruzi poslouchají. Ale jak jste doma, jste už jen sobecká, egoistická stvoření fňukající nad složenkou. ČEZ má nadměrný zisk?! Jak to?! Fuj! Ani NÁŠ společný ČEZ nesmí mít nadměrný zisk!! JÁ ten nadměrný zisk chci vzít NÁM všem a JÁ ho chci pro sebe. JÁ chci slevičku. JÁ chci peníze. Zastropujte to, proboha. Ať MY neprodáváme draze, ať MY nemáme zisk, hlavně ať JÁ se mám dobře.

A naše kolektivní mýdlová bublina udělala: PRÁSK!!!

A najednou ti největší kolektivisté opět myslí jen na sebe. Zrovna tak, jako ti odporní kapitalisté, viďte.

Až na to, že těm kapitalistům to funguje, kdežto vy jen pohřbíte další nadějný projekt. Svými stropy jen zničíte cenotvorbu. Ještě více zvýšíte státní dluhy. Ano, vy, levičáci, kteří tak strašně milujete NAŠÍ zemi a Českou republiku a vlaječky a odznáčky a NAŠE ryze české firmy, právě vy jste si prosadili zastropování, které VAŠI NÁRODNÍ firmu připraví o zisk, NÁŠ stát zadluží, a tak vaše sobectví a neschopnost vykvete do finálního sebenaplňujícího se proroctví. Opět vám ten socialismus selhal. A celou dobu to byla jen vaše masírka, ale o kolektiv vám ve skutečnosti nikdy nešlo.

Pamatujete si na známou švédskou reportáž, kdy se reportéři ptali lidí na ulici, jestli je správné přijímat uprchlíky a jestli by byli taky ochotni pomoci a ubytovat uprchlíka u sebe? Všichni mluvili stejně: Ano, je třeba ubytovávat uprchlíky, všichni musíme pomoci, je to naše společenská odpovědnost. A pak reportérka vytáhla Ahmeda a zeptala se: Tady Ahmed nemá kde bydlet, může bydlet u vás? A najednou se lidé začali kroutit a vymlouvat: No... ehm... já teď nemůžu... teď to nejde... já mám malý pokoj, a my se zrovna stěhujeme...

Tak takoví jste všichni pokrytci. Zase to bylo jen o tom, že vás štvalo sousedovo lepší auto a že jste chtěli, aby jeho koza chcípla. Nic víc, nic míň.

Autor: Martin Vavruša | pátek 16.9.2022 16:19 | karma článku: 38.90 | přečteno: 7149x

Další články blogera

Martin Vavruša

Zbraně jsou fuj

Mladí lidé jsou nezkušení, naivní a dělají mnoho chyb. A tak i já byl naivní a spoustu věcí jsem si myslel a dělal špatně. Ale jak říká náš prezident, jen hlupák by nezměnil svůj názor.

2.10.2022 v 11:16 | Karma článku: 37.88 | Přečteno: 4186 | Diskuse

Martin Vavruša

Všechno nám patřilo, než se to rozkradlo

Rád si s vámi povídám o optických klamech a kognitivních zkresleních. O funkcích funkce mozku, které nám asi evolučně pomáhaly k přežití, ale nyní z nás spíše dělají na veřejnosti blbečky.

12.9.2022 v 8:27 | Karma článku: 45.26 | Přečteno: 14262 | Diskuse

Martin Vavruša

Fijalovej hnus musí pryč a ceny musíme zastropovat

-„Tak dobrý den pane Šikalo, pojďte dál. Posaďte se a svěřte mi svoji tíseň.“ -„To je dost, čekal jsem na termín u vás přes 4 měsíce! Myslel jsem, že se bolestí zblázním.“

8.9.2022 v 10:02 | Karma článku: 36.25 | Přečteno: 4335 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Libor Závodný

Archeofuturistická vize pro ČR. Část 1 – Nová sociologie

Probíhající třídní konflikt nepochází z esence struktury české společnosti a není metafyzicky nutný. Je výsledkem defektního politického systému, který je třeba nahradit. K tomu dopomůže tato nová, zatím jen zárodečná vize pro ČR.

4.10.2022 v 9:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Danka Štoflová

Jak rozesmát indiána - aneb „Hůl, potřebuješ jen hůl!“

Vdala jsem se za Tammyho, indiána z kmene Čerokí, žijeme v Severní Karolíně na úpatí Kouřových hor. Nekonečné lesy, krásné a hluboké, indiánům po staletí patří. Mají tak všechno co potřebují. Jejich humor je drsný,stejně jako oni.

4.10.2022 v 8:43 | Karma článku: 10.25 | Přečteno: 95 | Diskuse

Michal Konečný

Život s dvojčaty.

Mám šest vnoučat a moje žena je na tom stejně. Dokonce má přesně těch samých šest. V rámci tohoto rozlehlého vnukstva jsme si opatřili dvojčata. Nebezpečí, že si je budeme navzájem plést, jsme předešli tím, že je to kluk a holka.

4.10.2022 v 8:21 | Karma článku: 6.08 | Přečteno: 90 | Diskuse

Michael Laitman

Mikrodávkování - existuje lepší cesta ke zvýšení kreativity?

Slyšel jsem, že existuje nový trend - užívat malé množství LSD, hub obsahující psilocybin a další halucinogenní látky pro zlepšení kreativity a pracovních výsledků.

4.10.2022 v 3:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 57 | Diskuse

Tadeáš Firla

I ve společnosti platí, že "pýcha předchází pád"

Možná, že po volbách bude atmosféra v naší společnosti očištěna, více pokojná. Ukázalo se, že arogance, lež, nenávist se někdy řítí, jako domeček z karet. Pokora, pravda taky někdy zvítězí. Sdílím mojí radost a údiv .

3.10.2022 v 21:17 | Karma článku: 13.35 | Přečteno: 235 | Diskuse
Počet článků 25 Celková karma 39.46 Průměrná čtenost 6933

Martin Vavruša, chirurg, všeobecný praktický lékař a urgentista. Ředitel privátní kliniky Xyrix. Léčím své klienty-pacienty v Sudetech na obou stranách hranice. V mé DNA je zakódována úcta ke svobodě a svobodnému názoru každého člověka; svoboda je pro mě nejvyšší hodnotou.

Najdete na iDNES.cz